9 способів розбудити вашу креативність
1. Фрірайтинг
Просто сядьте перед комп'ютером або аркушем паперу і починайте писати. Якщо не знаєте з чого почати - почніть просто набирати слова. Спочатку це й справді буде набір слів, але скоро вам сподобається. Ви уявити собі не можете, як багато непередбачуваного може винести потоком тексту з вашої підсвідомості.
2. Пограйте словами
Пробуйте римувати і складати вірші або пісні. Займіть вільну хвилинку складанням комбінацій з двох, трьох або чотирьох слів.
Регулярно розмірковуйте за певними напрямками з допомогою слів: продуктивність, креативність, усвідомленість, радість, успіх. З ними можна грати. Придумувати щораз свої визначення цих понять. Якщо їх записувати, то можна знайти масу корисної інформації і наведень.
У поїздках, час очікування або самого польоту добре краде наступна вправа. Напишіть словосполучення "креативна продуктивність" і "продуктивна креативність" і складіть опис двох визначень. Або додайте будь-яке випадкове слово і розгляньте вже зовсім інше словосполучення.
3. Що якщо?
Міркувати над можливим розвитком ситуації, при допущенні певних умов, теж корисно. Багато речей ми просто не помічаємо, вважаючи їх існування неможливим.
Досить поширений у коучингу прийом, який рідко застосовується самостійно. Сформулюйте завдання або проблему, яку вам потрібно вирішити. Потім визначте основну перешкоду для їх реалізації і уявіть, що вона зникла. Залишилося лише придумати чому вона зникла, або як)
4. Ментальні карти
Перевага ментальних карт в тому, що ви бачите зв'язки між ідеями і часто вони буквально вказують на нові ідеї.
5. Подивитися на ситуацію очима іншої людини
"Попросіть поради" у Стіва Джобса, Рупперта Мердока, Уорена Баффета, Річарда Бренсона і ін. Вам потрібно уявити бажаного "співрозмовника", поставити йому запитання і почути, що він вам відповість або порадить для вирішення вашого завдання.
6. Політ фантазії
Разом зі співробітниками накидайте 10-20, краще заздалегідь визначити число, фантастичних, незвичайних ідей, для вирішення загальновідомої проблеми.
З того, що нагенерують співробітники в ході мозкового штурму, складається список ідей. Надалі ці ідеї можуть навести на оригінальні думки, при пошуку рішень реальної задачі.
7. Структурування
Я виписую проблему або задачу, а потім починаю розкладати її на складові. Часто рішення цілої проблеми приходить за аналогією або в ході вирішення однієї з її складових.
8. Квота на ідеї
У книзі Майкла Мікалко є вправа "квота ідей". Кожен день при початку обговорення або мозкового штурму, назвіть число ідей і пропозицій, яке ви повинні отримати в результаті. Наявність конкретної цифри значно підвищує продуктивність обговорення.
9. Ставте питання
Тренуйте свою цікавість, ставлячи питання про походження, призначення і можливість розвитку всього, що потрапляє в поле вашого зору.
Всіляких технік, подібних описаним сотні, якщо не тисячі. Креативність проявляється ще й у тому, щоб уміти в будь-який потрібний момент використовувати будь-яку згадану техніку чи винайти свою власну. Головне інтерес до життя, цікавість і впевненість у тому, що завжди є різні способи вирішення завдань.